Przystań Poetycka Strych – Mirella Hinc i Janusz Pierzak

Dwa.czerwiec. 2016Centrum Kultury w Gdyni
Przystań Poetycka „Strych”
zapraszają na poezję w dwóch odsłonach:

- prezentacja Laureatów X Konkursu Poetyckiego dla Seniorów pt: „Pół żartem, pół serio”, zorganizowanego przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Gdyni.
Laureaci: Gizela Kubik, Jan Stalewski, Czesław Aleksak, Zbigniew Fojuth

- spotkanie ze śpiewającymi autorami:
Mirellą Hinc i Januszem Pierzakiem
– piosenka autorska, promocja utworów z najnowszej płyty „DWA”

29.06.16, środa, godz. 19:30
Cafe „Strych”, Plac Kaszubski 7B, Gdynia

Spotkanie poprowadzą:
Wojciech Boros i Paweł Baranowski

Wstęp wolny – zapraszamy!

_________

Mirella Hinc i Janusz Pierzak – autorzy tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej, wspólnie występują od 3 lat. Wydali 2 płyty: „Twoja nieobecność” (2014r), „DWA” (2016 r). Uczestnicy festiwalu OPPA 2014 i 2015 r, Bazuny – 2015 r i konkursu „Natchnienie” (2016). Ich piosenki znane są słuchaczom Łagodnej Listy Przebojów Radia Aspekt, Radia PIK, Radia Gdańsk, Radia Wnet oraz słuchaczom audycji – „Gitarą i Pórem” (III PR). Jak żartobliwie przyznają, minione trzy lata były dobrze zmarnowanymi latami w ich życiu.

Mirella Hinc – urodzona w Toruniu, od lat związana z Trójmiastem autorka testów i muzyki, pasjonatka poezji i malarstwa. Autorka projektów okładek, realizatorka teledysków do piosenek oraz aranżerka muzyki.

Janusz Pierzak – bard, poeta i satyryk, związany od lat z Gdynią. Jego proza i wiersze publikowane były w pismach literackich oraz w prasie lokalnej. Autor tomików poezji „Wiersze”, „Poetycki Grabówek”. Samodzielnie wydał cztery autorskie płyty: „Bilet do bezsenności” (1997), „Niewidzialne znaki” (1999), „Na ulicy Sztormowej” (2004) oraz „Ballady utkane z piasku i mgły” (2010).

Możliwość komentowania jest wyłączona.