Recital Café – Piosenka bałkańska 20 I 2013

 

Recital Café – Piosenka bałkańska nie jest zwykłym koncertem z piosenkami. To opowieść o dylematach dwojga ludzi ukazana przez pryzmat ich miłości i tragedii. Podczas recitalu usłyszymy między innymi: Mesecina, Gas Gas Gas czy Prawy do lewego.

20.01, niedziela, godz. 16.00 KUP BILET

Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.,
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Czas trwania: 70 min

 

 

 

 

Z recenzji:

Oboje mają już pewne doświadczenie sceniczne i estradowe i dobre głosy, zwłaszcza Oksana. Mocną stroną całości był dobór repertuaru, w którym nie zabrakło szlagierów, jak „Prawy do lewego” czy „Gas Gas Gas”, oraz ośmioosobowa orkiestra akompaniująca solistom. Dobrze, że muzycy nie imitowali folkloru, ale potraktowali te melodie jak każdą inną muzykę. Takie podejście zdało egzamin.
Tomasz Rozwadowski, Dziennik Bałtycki

Każdy, kto spędził na Bałkanach trochę czasu, wie, że wizja tego regionu z filmów Emira Kusturicy to kolorowa bajka. I, jak to bajka, ma raczej mniej niż więcej wspólnego z rzeczywistością. W taką właśnie, nieco przaśną krainę, przenoszą nas artyści „Recital Café – Piosenki bałkańskiej”. Efekt mimo wszystko jest zaskakująco udany.
Łukasz Rudzinski, Trójmiasto.pl

„Recital Café – Piosenka bałkańska” to dopracowany w każdym szczególe spektakl muzyczny, opowiadający o przeżyciach i rozterkach dwojga ludzi.
Małgorzata Soroka, Wiadomości 24

Temperament połączony z bardzo dobrymi, muzycznymi aranżacjami, to najnowsza propozycja Centrum Kultury w Gdyni. Miłośnicy piosenki aktorskiej oraz kultury
bałkańskiej mają niepowtarzalną okazję do spędzenia kilku wolnych chwil z radosną, porywającą muzyką, którą wszyscy znają i kochają.
Aleksandra Rzewuska, Port Kultury

Fotorelacje:
Scena Letnia
Trójmiasto.pl
Premiera w Centrum Kultury w Gdyni

Multimedia:
Zwiastun
Wywiad z twórcami w telewizji TTM
Zapowiedź w Radiu Gdańsk

Zapraszam w fascynującą podróż przez etniczną mozaikę Półwyspu Bałkańskiego! Recital Café – Piosenka bałkańska nie jest zwykłym koncertem z piosenkami. To opowieść o dylematach dwojga ludzi, którzy ścierają się i łączą w gorących uniesieniach, to amplituda nastrojów ukazana przez pryzmat miłości i tragedii. To cygański temperament. To spektakl muzyczny, w którym można usłyszeć przeboje Gorana Bregovica, Emira Kusturicy, ale także mniej znane tradycyjne melodie ludowe Serbii, Chorwacji, Macedonii, Bułgarii czy Węgier. To piękne, rzewne ballady i kontrastowe ostre brzmienia na dwa głosy oraz skrzypce, akordeon, gitarę, puzon, trąbkę, tubę, saksofon, bas oraz instrumenty perkusyjne. Zapraszam do wspólnej podróży przez Bałkany.

Dawid Wojtkiewicz, autor widowiska

„Piosenka bałkańska” to trzecia odsłona z cyklu Recital Café. Po bardzo dobrze odebranych przez publiczność trójmiejską i warszawską piosenkach francuskich i żydowskich, proponujemy tym razem pełen południowego temperamentu spektakl muzyczny. Jest to autorski projekt bardzo zdolnego studenta Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni – Dawida Wojtkiewicza, który jest jego reżyserem i jednym z wykonawców. Nawiązujemy w ten sposób do pierwszego członu nazwy Sceny SAM, czyli do Sceny Studenta. Zapraszamy wszystkich w podróż po innych stylistycznie obszarach muzycznych.

Jarosław Wojciechowski, Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni

Reżyseria: Dawid Wojtkiewicz
Opieka artystyczna: Grzegorz Wolf
Fotografia: Joanna Małecka
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Bonk,
Marcin Krzyżański

PREMIERA: 14 sierpnia 2012r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.