Renata Przemyk „AKUSTIK TRIO”

Kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz Renaty Przemyk (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Na scenie pojawi się Błażej Chochorowski grający na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej – Maciej Mąka.

Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz – co za tym idzie – przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

8.03, sobota, godz. 19.00 KUP BILET INTERTICKET.PL oraz KUPBILECIK.PL i BILETOMAT.PL
Sala Koncertowa Portu Gdynia,
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
*Bilety: do 31 grudnia 50 zł (rzędy I-XII) / 45 zł (rzędy XIII-XXI), od 1 stycznia 55 zł (rzędy I-XII) / 45 zł (rzędy XIII-XXI)

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom i konsekwentnie łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.

Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole „Ya Hozna”, który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: „Babę zesłał Bóg” czy „Protest Dance”. Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: „Mało zdolna szansonistka” (1992), „Tylko kobieta” (1994), „Andergrant” (1996), „Hormon” (1999), „Blizna” (2001), „Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of”. W 2006 roku ukazała się płyta „Unikat”. 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano „złotej” a singiel promujący płytę – piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”.

Renata  Przemyk  wielokrotnie  była nominowana  i nagradzana.  Jej twórczość  zyskała  pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu  fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których  brała udział:  główną  ze  Studenckiego  Festiwalu   w  Krakowie, opolską  Karolinkę, sopocką  bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu  i  Kolonii.  Koncertowała  również  za  granicą:  we Francji  (Normandia, Bretania, Paryż) i  w Nowym Yorku.

Współpracowała  z  wieloma artystami,  takimi jak.: Fiolka,  Habakuk, Pidżama Porno,  Strachy Na Lachy, Plateau ( ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską – przebojowa „Kochana”.

W  plebiscycie  „Polityki”  i  „Wprost”  znalazła  się  w  setce  najwybitniejszych  artystów  minionego stulecia.

W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do „Szyca” Hanoha Levina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku.

Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt.  „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”.

We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. „Jakby nie miało być” do której teledysk nakręcił Bartek Kulas. Piosenka przez 35 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

24 lutego 2012r. w Teatrze RAMPA w Warszawie odbyła się premiera kolejnego spektaklu muzycznego pt. „MONSTERS. PIEŚNI MORDERCZYŃ” do którego Renata skomponowała 6 piosenek.

21 września 2012 r. ukazała się płyta „Renta Przemyk Akustik TRIO”, która jest dopełnieniem akustycznego projektu koncertowego Artystki pod tym samym tytułem.

23 września 2013r. ukazała się  płyta „Renata Przemyk w Trójce” vol. 7 z koncertem zarejestrowanym w studiu im. Agnieszki Osieckiej, który Renata zagrała w lutym 2012r. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Obecnie Artystka pracuje nad nowym materiałem do kolejnej płyty, której premiera planowana jest w 2014 r. Równocześnie, w 2014 roku przypada XXV-lecie twórczości artystycznej Artystki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.