Scena 138 nagrodzona!

„Śpiąca Królewna” Sceny 138 w reż. Tomasza Podsiadłego zdobyła I nagrodę na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014 w Środzie Wielkopolskiej. Jury w składzie Małgorzata Łodej-Stachowiak (przewodnicząca), Katarzyna Pawłowska i Piotr Dobrowolski, przyznało również wyróżnienie za reżyserię, a piątkowy pokaz spektaklu podsumowało słowami – W końcu Środa ożyła w piątek.

„Śpiąca Królewna” powstała podczas rocznych warsztatów teatralnych dla dorosłych, które odbywają się w Centrum Kultury w Gdyni. Premiera miała miejsce na Scenie Letniej 15 sierpnia. Spektakl zebrał bardzo pochlebne recenzje prasy oraz cieszył się ogromnym powodzeniem wśród widzów. Dotychczas obejrzało go 700 widzów. Najbliższy pokaz na scenie Centrum Kultury w Gdyni odbędzie się 5 grudnia o godz. 19.

„Śpiąca Królewna” to lekki i przyjemny spektakl, w którym dużo się dzieje. Są tu i dynamiczna muzyka i efektowne układy choreograficzne.– Gazeta Wyborcza

„Śpiąca Królewna” jest dynamiczna i żywiołowa. Z rozmysłem wykorzystano przygotowaną scenografię Magdaleny Kurek, opartą na wyobraźni i czytelnych symbolach. To interesująca propozycja dla dzieci w wieku szkolno-gimnazjalnym, które – podobnie jak starsi widzowie – powinni się na nim dobrze bawić.Trójmiasto.pl

Gołym okiem było widać, że aktorzy-amatorzy czują się pewnie i dobrze, stanowiąc zgrany zespół. - Gazeta Świętojańska

„Śpiąca Królewna”, reżyseria: Tomasz Podsiadły, scenariusz: Miron Miotk, kostiumy i scenografia: Magdalena Kurek, asystent reżysera: Agata Braun.

Możliwość komentowania jest wyłączona.