Scena Letnia – „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej”

Mimo dekady ciszy, muzyka disco polo triumfalnie powraca drugą falą. Miliony Polaków nie wyobrażają sobie bez niej wesela lub dyskoteki. Czy oznacza to, że mamy paskudny, prowincjonalny gust? A może po prostu polski rynek muzyki rozrywkowej nie ma nic do zaoferowania w zamian? Spektakl jest próbą zrozumienia fenomenu tego gatunku.

Artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich – głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem.

Akcja rozgrywa się w ciasnym, postkomunistycznym i kiczowatym mieszkaniu. Analogicznie do „Tanga” Rybczyńskiego – jeden pokój i wielu, niezależnych od siebie, mijających się lokatorów.

20.08, środa, godz. 19.00 KUP BILET
21.08, czwartek, godz. 19.00 KUP BILET

oraz na KUPBILECIK.PL, BILETYNA.PLEKOBILET.PL i BILETOMAT.PL

Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17
dojście do Sceny od ul. Świętopełka
Duża Scena, Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł/35 zł

Obsada:

Michał Cyran, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior, Paulina Łaba, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Mikołaj Ostrowski, Alicja Stasiewicz, Bartek Sudak, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska, Maciej Zaruski

Spektakl 21 sierpnia ze specjalnym udziałem Szymona Jachimka, czyli słynnego Mariusha! (http://www.youtube.com/watch?v=HbTBIUkbIE8)

PREMIERA 12 września 2013 r.

Reżyseria: Tomasz Valldal Czarnecki
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Muzyka: Zbigniew Kosmalski, Krzysztof Wojciechowski
Choreografia: Michał Cyran
Chórki: Paulina Grochowska

Recenzje:

Prawdziwa kabaretowa perełkaTrójmiasto.pl

Rynek muzyczny jest pojemny, zmieści się tam wszystko. Co jest złego w tym, że w piątek potańczę do zespołu Weekend, w sobotę posłucham Trójki, w niedzielę pomedytuję przy Mozarcie? – pyta Tomasz Czarnecki, reżyser spektaklu „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej”, który można oglądać na scenie gdyńskiego Centrum Kultury. – Gazeta Wyborcza

Możliwość komentowania jest wyłączona.