Scena Letnia – „Ostatnia sztuka”

Widzowie śmieją się już nie tylko z tego, co dzieje się na scenie, ale także z samych siebie – w końcu nasze życie pełne jest absurdu – Dziennik Polski

„Ostatnia sztuka” Bogusława Schaeffera to najnowszy dramat sceniczny, napisany po kilkuletniej przerwie. Pasjonująca – rodem z teatru absurdu – historia będąca swoistym alter ego Bogusława Schaeffera uwikłanego w relację autor-aktor. Może być odczytywana z jednej strony jako podsumowanie twórczości dramatopisarskiej Schaeffera, z drugiej zaś jako groteskowe studium skomplikowanego procesu powstawania dzieła scenicznego. To także zabawna refleksja nad współczesnym teatrem, pracą i miejscem aktora oraz rolą dramatopisarza.

25.08, poniedziałek, godz. 19.00 KUP BILET
26.08, wtorek, godz. 19.00 KUP BILET
30.08, sobota, godz. 19.00 KUP BILET

oraz na KUPBILECIK.PL, BILETYNA.PLEKOBILET.PL i BILETOMAT.PL

Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17
dojście do Sceny od ul. Świętopełka
Mała Scena, Czas trwania: 75 min *Bilety: 40 zł/35 zł

Obsada:

Bogdan Słomiński
Grzegorz Matysik

PREMIERA 4 lutego 2014

Tekst, reżyseria i muzyka: Bogusław Schaeffer

Bogusław Schaeffer – wybitny polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki. W dorobku Bogusława Schaeffera znajduje się trzysta utworów i dwadzieścia dwa gatunki muzyczne, pełnospektaklowe sztuki teatralne (m.in. Ostatnia Sztuka, Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego, Scenariusz dla trzech aktorów, Kaczo, Tutam, Kwartet dla czterech aktorów, Zorza), książki.

Grzegorz Matysik – syn aktora Ferdynanda Matysika, aktor teatralny i filmowy, reżyser, tłumacz. Pracował w Teatrze Słowackiego, Teatrze STU i w teatrze w Zielonej Górze

Bogdan Słomiński – aktor teatralny i filmowy, absolwent szkoły łódzkiej, od 1992 przez 22 lata w Teatrze Słowackiego w Krakowie, od 2010 do 2013 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.