Scena Letnia w Gdyni 2014

Podobnie jak w zeszłym roku Centrum Kultury w Gdyni na okres wakacji przenosi się do Orłowa na Scenę Letnią.

Oprócz spektakli repertuarowych Centrum Kultury w Gdyni: „Mayday. Run For Your Wife”, „Hotel Palace” i „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej”, które zostaną przeniesione i specjalnie zaadaptowane na potrzeby sceny letniej, zobaczymy między innymi premierowo „Śpiąca Królewnę” w reż. Tomasza Podsiadłego oraz nowy program kabaretu Hrabi.

Scena Letnia w Gdyni Orłowie, plaża – wejście nr 17; dojazd od ulicy Świętopełka.

PROGRAM:

 • SPEKTAKL  Hotel Palace

W Polsce mówi się „Rejsem” natomiast we Francji cytatami z „Hotelu Palace”.

Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. W Hotelu Palace nikt nie czuje się biedny i niczego nie musi ukrywać! Być może to jedyna szansa by przeżyć to, o czym śnicie w swoich domach, a do czego wstydzicie się przyznać rodzinie…

Reż. Tomasz Valldal Czarnecki

Występują: Justyna Jeleń, Anna Nowacka, Artur Guza, Jeremiasz Gzyl, Krzysztof Kowalski, Tobiasz Cytrowski

Gramy:  11 i 13.08 – godz. 19 BRAK BILETÓW

Mała Scena, Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł

Spektakl dla widzów dorosłych

 • SPEKTAKL Łysa śpiewaczka

„Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco jest typową sztuką teatru absurdu o groteskowym charakterze, parodystycznym stosunku do konwenansów i stereotypów. Ionesco posiada rzadki dar rozśmieszania; rozmieszania każdego i wszystkich razem bez względu na to, jaką publiczność los posadził na widowni.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Spektakl warsztatowy studentów III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

Występują: Dorota Krempa, Katarzyna Ucherska, Rafał Pyka, Aleksander Sosiński, Mateusz Łapka, Bartosz Wesołowski.

Gramy:  14-15.08 – godz. 20

Duża Scena, Czas trwania: 60 min *Bilety: 30 zł/ 25 zł

 • SPEKTAKL Mayday. Run For Your Wife

Spektakl dzięki spontaniczności i żywiołowej fantazji całego zespołu ogląda się z przyjemnością – Trójmiasto.pl

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu  -mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

Reż. Dariusz Majchrzak

Występują: Michał Cyran, Paweł Góralski, Jeremiasz Gzyl, Sławomir Mandes, Agata Mieniuk, Tomasz Piątkowski, Piotr Srebrowski, Alicja Stasiewicz, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska

Gramy:  16-17.08 i 23.08 – godz. 19, 24.08 – godz. 17

Duża Scena, Czas trwania: 120 min z przerwą *Bilety: 40 zł/ 35 zł

 • SPEKTAKL Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej

Prawdziwa kabaretowa perełka – Trójmiasto.pl

Mimo dekady ciszy, muzyka disco polo triumfalnie powraca drugą falą. Miliony Polaków nie wyobrażają sobie bez niej wesela lub dyskoteki. Czy oznacza to, że mamy paskudny, prowincjonalny gust? A może po prostu polski rynek muzyki rozrywkowej nie ma nic do zaoferowania w zamian? Spektakl jest próbą zrozumienia fenomenu tego gatunku.

Reż. Tomasz Valldal Czarnecki

Występują: Michał Cyran, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior, Paulina Łaba, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Mikołaj Ostrowski, Alicja Stasiewicz, Bartek Sudak, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska, Maciej Zaruski

Gramy:  20-21.08 – godz. 19

Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł

 • SPEKTAKL Ostatnia sztuka

Widzowie śmieją się już nie tylko z tego, co dzieje się na scenie, ale także z samych siebie – w końcu nasze życie pełne jest absurdu – Dziennik Polski

„Ostatnia sztuka” Bogusława Schaeffera to najnowszy dramat sceniczny, napisany po kilkuletniej przerwie. Pasjonująca – rodem z teatru absurdu – historia będąca swoistym alter ego Bogusława Schaeffera uwikłanego w relację autor-aktor. Może być odczytywana z jednej strony jako podsumowanie twórczości dramatopisarskiej Schaeffera, z drugiej zaś jako groteskowe studium skomplikowanego procesu powstawania dzieła scenicznego. To także zabawna refleksja nad współczesnym teatrem, pracą i miejscem aktora oraz rolą dramatopisarza.

Reż. Bogusław Schaeffer

Występują: Grzegorz Matysik, Bogdan Słomiński

Gramy:  25-26.08 i 30.08 – godz. 19

Mała Scena, Czas trwania: 75 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł

 • SPEKTAKL Aktor… to aktor… to aktor

Błyskotliwa, zwariowana komedia, jedyny w swoim rodzaju monolog o magii aktorstwa. Podczas tego one man show w ciągu kilkudziesięciu minut widz może spotkać się z całą galerią postaci, mistrzostwem przeobrażeń, wachlarzem konwencji i stylów. Publiczność ma wpływ na przebieg zdarzeń, co jeszcze bardziej czyni spektakl niepowtarzalnym przeżyciem. Refleksje na temat procesu twórczego przetykane są licznymi, oscylującymi wokół absurdu uwagami na temat braku funduszy na kulturę.

Reż. Cezary Morawski

Występuje Cezary Morawski

Gramy:  27-28.08 – godz. 19

Mała Scena, Czas trwania: 90 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł

 • BAJKA Śpiąca Królewna PREMIERA

Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo.  Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?

Reż. Tomasz Podsiadły

Występują: uczestnicy warsztatów Sceny 138

Gramy:  15.08 – godz. 17 PREMIERA, 16.08 – godz. 13, 17.08 – godz. 15

Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 15 zł

 • BAJKA Kopciuszek

Spektakl pełen jest humoru, radości i niezwykłej energii – Dziennik Bałtycki

Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne i charakterystyczne postaci. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych… Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec.

Reżyseria: Tomasz Podsiadły

Występują: uczestnicy warsztatów Sceny 138

Gramy:  16.08 – godz. 10, 17.08 – godz. 11, 23-24.08 – godz. 12

Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 15 zł

 • BAJKA Mała Syrenka Pokazy przedpremierowe

„Mała Syrenka” na podstawie baśni H. CH. Andersena to zwariowana komedia muzyczna dla prawdziwych miłośników morskich przygód. Razem z nimi przeniesiemy się do podwodnej krainy króla Neptuna i jego obdarzonej cudownym głosem córki – syrenki, która pewnego dnia postanawia spełnić swoje największe marzenie – zobaczyć człowieka. W podróży towarzyszyć jej będą Konik Morski, Szalona Ośmiornica oraz marzący o sukcesie i sławie Chór Frutti di Mare. Pomóżcie Syrence odnaleźć prawdziwą miłość i przekonajcie się, co z tym wspólnego ma tajemnicza Wiedźma.

Reż. Tomasz Valldal Czarnecki

Występują: Michał Cyran, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior

Gramy:  23-24.08, 29-30.08 – godz. 10

Mała Scena, Czas trwania: 60 min *Bilety: 15 zł

 • KABARET Kabaret Hrabi „Tak, że o”

Można naćkać instrumentów muzycznych, scenografii, dymów i świateł, fajerwerkiem brzdęknąć, wąsy dokleić, kostiumy oszałamiające przytaszczyć, a mimo to widzów nie ogłuszyć. „Tak, że o” będzie więc prostotą mamił i skromnością. Mniej wydatków, więcej korzyści. A i kabaretowa tradycja w tej formie lepiej się uchowa. Kobieta koń… potrzebna jest do tego kobieta i koń. Ale po co tak zaraz szaleć? Niech nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta koń” wystarczy tylko kobieta. Tak, że o.

Gramy:  22.08 – godz. 20 BRAK BILETÓW

Duża Scena, Czas trwania: 80 min *Bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 65 zł

 • KONCERT Kaliszuk & Mania in songs

Owoc współpracy i przyjaźni dwóch znakomitych trójmiejskich artystów. Marek Kaliszuk oraz Piotr Mania połączyli swoje doświadczenie, wrażliwość oraz miłość do muzyki. W efekcie powstał wysmakowany duet: ciepły, aksamitny, wielobarwny głos, którym obdarzony jest Marek idealnie komponuje się z finezyjnym brzmieniem fortepianu będącego wyrazem talentu Piotra. Kaliszuk & Mania in Songs jest również okazją do wysłuchania pięknych, autorskich kompozycji Piotra Mani pochodzących z jego albumu „Pearl”. Artystom towarzyszyć będą: Marcin Bożek – bas oraz Grzegorz Lewandowski – perkusja.

Gramy:  12.08 – godz. 19

Duża Scena, Czas trwania: 90 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł

 • KONCERT Najpiękniejsze romanse Wertyńskiego

Podwójnym bisem oraz długimi owacjami zakończył się koncert z największymi przebojami Aleksandra Wertyńskiego – Trójmiasto.pl

Wieczór z muzyką doskonale znaną, jednak nie zawsze kojarzoną z Aleksandrem Wertyńskim. Na scenie Piotr Lempa, znakomity solista na co dzień występujący w Royal Opera House Linbury Studio London,  Welsh National Opera Cardiff, Teatrze Wielkim w Warszawie i Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Towarzyszyć mu będą muzycy Krzyżanowski sTeam oraz Tomasz Podsiadły w roli konferansjera.

Gramy:  31.08 – godz. 17

Duża Scena, Czas trwania: 90 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł


Możliwość komentowania jest wyłączona.