Skarb z Gdyni – wystawa archeologiczna

3 listopada 2014 o godz. 17:00 Fundacja Invenire Salvum przy wsparciu Urzędu Miasta Gdyni serdecznie zaprasza do InfoBoxu na otwarcie wystawy archeologicznej poświęconej niecodziennemu odkryciu „Skarb z Gdyni”.

W lutym 2014 roku w rejonie rzeki Kaczej wydobyto z ziemi trzy wyglądające na bardzo stare i przedstawiające wartość historyczną przedmioty. Odkrywca zgłosił znalezisko Sopockiej Fundacji Invenire Salvum, dzięki której znalezione obiekty bardzo szybko trafiły do rąk archeologa. Okazało się bowiem, że są to odlane z brązu ozdoby związane z pradziejową kulturą pomorską. Dzięki wsparciu wielu osób i instytucji udało się przebadać wykopalisko, miejsce znalezienia skarbu i zebrać niezliczoną liczbę bezcennych informacji.

Od 3 do 11 listopada 2014, skarb, którego wiek archeologowie oceniają na VII wiek p.n.e., będą mogli Państwo podziwiać w gdyńskim InfoBoxie.

Po więcej informacji na temat odkrycia, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż wystawy 03 listopada o godzinie 17:00, który poprowadzą archeolog dr Anna Longa, kierownik prac wykopaliskowych w miejscu odkrycia Skarbu z Gdyni oraz mgr Karol Dzięgielewski, absolwenci archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wystawę można oglądać w sali konferencyjnej InfoBoxu w dniach 3-11 listopad 2014.

Wstęp wolny!

Możliwość komentowania jest wyłączona.