„Śledź na śledzika” – wystawa Mirosława Śledzia

Mirosław ŚledźGdyńskie Centrum Filmowe
oraz
Centrum Kultury w Gdyni
zapraszają na wernisaż wystawy oraz koncert:

„Śledź na śledzika”
9.02.16, wtorek, godz. 19
Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego

w programie

Mirosław Śledź „Cyferkizm”
wernisaż wystawy malarstwa i rysunków
(wystawa czynna będzie do 22.02.2016)

Koncert
Przemysław Dyakowski – saksofon
Artur Sychowski – instrumenty klawiszowe
Forum Studenckie Gdyńskiego Centrum Filmowego

Na wernisażu zostaną zaprezentowane gadżety z reprodukcjami prac artysty. Będzie je można później nabyć wspierając twórczość Mirka Śledzia.

O wystawie:

Mirosław Śledź_327_Bez tytułu_Gdyński malarz amator Mirosław Śledź geometrysta, prymitywista, twórca kwadryzmu, zaliczany do nurtu „art-brut” zaprezentuje na wystawie 30 prac malarskich i 16 rysunków z swojego nowego cyklu, w którym świat cyfr odgrywa szczególną rolę. Po wczesnych inspiracjach kubizmem, zaintrygowany pracami liczonymi Romana Opałki, zaczął numerować swoje prace. Wyliczając zatem można przedstawić Śledzia za pomocą liczb: dwadzieścia pięć lat pracy twórczej, ponad 200 wystaw w Polsce i za granicą, około 3000 namalowanych obrazów, 15 plenerów artystycznych, 1 prowadzony blog i 1 vlog. A do tego niewyczerpana energia do pracy, niezliczone pomysły i inspiracje, liczne próby filmowania, fotografowania, eksperymenty.
Blisko związany z Gdynią, w której mieszka od urodzenia i którą nieustannie dokumentuje. Na wystawie zobaczymy prace będące efektem chwytania tego, co blisko życia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.