„Mayday… Run For Your Wife” na Scenie Letniej 23, 24 lipca oraz 6, 7 sierpnia

 Spektakl „Mayday… Run For Your Wife”

Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek, jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

„Mayday…” to niezwykle zabawna sztuka teatralna, okrzyknięta najlepszą współczesną komedią omyłek. Obok innych sztuk Ray’a Cooney’a, brytyjskiego mistrza farsy, podbiła serca widzów Europy Zachodniej oraz Broadway’u. Od czasu polskiej prapremiery w 1992 roku była w repertuarze ponad dwudziestu polskich teatrów i dzięki swojemu inteligentnemu komizmowi nieustająco prowokuje teatralnych twórców do wciąż nowych inscenizacji. Dzięki znakomitemu połączeniu komizmu sytuacyjnego z komizmem językowym, absurdalnych zwrotów akcji z błyskotliwymi i ciętymi dialogami nieustannie cieszy się olbrzymim powodzeniem i rozśmiesza do łez szerokie kręgi publiczności, a niektóre jej wystawienia grane są już ponad tysiąc (!) razy.

Reżyser gdyńskiej wersji „Mayday’a…”, Dariusz Majchrzak, znany z udanych ról zagranych m.in. na scenach Wrocławia, Łodzi, Legnicy, Gdyni, a obecnie aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, osadzając sztukę w polskiej rzeczywistości i większość ról powierzając studentom, zgrabnie połączył angielski humor z gdyńskimi realiami oraz młodzieńczy wdzięk i brawurę z profesjonalnym doświadczeniem i dojrzałością. W obsadzie sztuki „Mayday…” zawsze grali starsi aktorzy, jednak reżyser postawił na młodych ludzi, wierząc, że Scena Studencka sprosta temu zadaniu i wniesie w ten projekt wartości, których do tej pory w teatralnych produkcjach „Mayday’a” widz nie doświadczył.

Scena Letnia w Gdyni Orłowie, wejście nr 17

Czas trwania: 120 min *Bilety: 40 zł/35 zł
spektakle 23, 24 lipca; 6, 7 sierpnia godz. 19.00

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.