Spektakle dla dzieci

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza najmłodszych
do świata bajkowych spektakli edukacyjnych

„Calineczka”
„Pan Twardowski”
„Czerwony Kapturek”

w wykonaniu
Studia Małych Form Teatralnych ART RE z Krakowa

ART RE z Krakowa tworzy i wystawia przedstawienia teatralne, programy ekologiczne i edukacyjne dla dzieci. Inspirację do tworzenia scenariuszy czerpią z najpiękniejszych i najpopularniejszych utworów literatury polskiej i zagranicznej. W ich repertuarze mogą Państwo znaleźć min. dzieła takich twórców jak: H. Ch. Andersen, bracia Grimm, K. Makuszyńki, H. Sienkiewicz. Przedstawienia obejmują zarówno utwory z kanonu lektur szkolnych jak i spoza niego, także legendy i opowiadania, baśnie i bajki. Podczas spektakli dzieci mają możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia, a także kreowania bajkowego świata.

- „Calineczka”

Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przenosi widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyłoniła się z kielicha zaczarowanego kwiatu. W swojej wędrówce przez świat, Calineczka poznaje: Chrabąszcza, Myszkę, Kreta, Jaskółkę i Rodzinę Żab. Jaskółka z wdzięczności za okazaną jej troskliwość i współczucie przenosi dziewczynkę do zaczarowanego świata Elfów.

 

-„Pan Twardowski”

Ciekawy wstęp do obcowania ze sztuką „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Przedstawienie oparte na powszechnie znanej legendzie krakowskiej, stanowiącej element naszej narodowej kultury. Podczas spektaklu widzowie będą mogli usłyszeć hejnał krakowski oraz obejrzeć tradycyjne stroje szlacheckie. Humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.

 

- „Czerwony Kapturek”

Znakomite przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Charles’a Perrault’a.
Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć. Żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych.

Miejsce: Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51

Terminy:

Spektakle zamknięte dla zorganizowanych grup przedszkolnych:
– 12 października 2011 r. ( środa) – „Calineczka” – godz. 10.00 oraz 12.00
– 13 października 2011 r. (czwartek) – „Calineczka” – godz. 10.00 oraz 12.00
– 14 października 2011 r. (piątek) – „Calineczka” – godz. 10.00 oraz 12.00

Spektakle otwarte:
– 15 października 2011 r. – (sobota) – „Pan Twardowski” – godz. 16.00
– 15 października 2011 r. – (sobota) – „Czerwony Kapturek” – godz. 18.00

Bilety:
10zł/spektakl
15zł/karnet (na spektakle otwarte)
rodzice/opiekunowie wstęp wolny

Do nabycia:
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51
Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5.

info. oraz rezerwacja:
tel. 58 664 73 77
www.ckgdynia.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.