Spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

Balcerowicz18 maja 2015 r. o godz. 19:30 zapraszamy do sali głównej InfoBoxu na Biesiadę Literacką, podczas której będą mieli Państwo okazję spotkać się i porozmawiać z prof. Leszkiem Balcerowiczem.

18.05, poniedziałek, godz. 19:30
InfoBox Gdynia, ul. Świętojańska 30
wstęp wolny

Leszek Balcerowicz – ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; posiada dyplom MBA St. John`s University w Nowym Jorku; jest autorem reform ekonomicznych przeprowadzonych po upadku komunizmu w 1989 r. w Polsce; był Wicepremierem i Ministrem Finansów w pierwszym po II Wojnie Światowej niekomunistycznym rządzie RP; Prezes Narodowego Banku Polskiego (2001-2007); doktor honoris causa ponad 20 uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i zagranicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym – Orderem Orła Białego – najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową w Polsce. W 2007 r. Leszek Balcerowicz założył think-tank – Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, w której pełni funkcję Przewodniczącego Rady.

Jakim dzieckiem był Leszek Balcerowicz? Dlaczego bił się ze starszymi chłopakami? W jakiej dyscyplinie sportowej zdobył tytuł mistrza Polski? Dlaczego został ekonomistą i jak doszło do tego, że został wicepremierem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego? – Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z opowieści biograficznej profesora Balcerowicza „Trzeba się bić”, którą autor będzie promował podczas spotkania.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.