Spotkanie z Tomaszem Makowieckim

Nową płytą Makowiecki podważył podstawowe prawo rynku: MOŻNA DEBIUTOWAĆ DWA RAZY. Najnowszy album artysty jest świadomy, bezkompromisowy, progresywny i osobisty. Trójmiejski koncert promujący „Moizm” odbędzie się w klubie Scena w Sopocie już 07 lutego o godzinie 22:00.

Zanim jednak do tego dojdzie, tego samego dnia, o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z Artystą w InfoBoxie przy ulicy Świętojańskiej 30.  Będzie możliwość porozmawiania z muzykiem. Zaprezentujemy teledysk do pierwszego singla ‚Holidays in Rome’ , którego Partnerem było Miasto Gdynia.

Dodatkowo na miejscu zostanie uruchomiona przedsprzedaż biletów na wieczorny koncert. Podczas spotkania, odwiedzający Info Box będą mieli możliwość zakupienia biletów z limitowaną edycją płyty, zawierającą bonusowy numer, którego zabrakło na oficjalnej wersji albumu! Oczywiście będzie również możliwość zakupienia płyt CD wraz z autografem artysty.

„Moizm” to czwarta płyta w solowym dorobku Makowieckiego, ale pierwsza tak autorska, odważna w zamyśle i nieoczywista w inspiracjach. Brzmienie ustawia stary syntezator, charakteru dodają zaproszone legendy muzyki elektronicznej – Józef Skrzek i Władysław Komendarek. „Moizm” ukazał się 8 października 2013 r., a pierwszym singlem z płyty było „Holidays In Rome” (izlustrowane teledyskiem w reżyserii Łukasza Garlickiego).

VIDEO: HOLIDAYS IN ROME : http://www.youtube.com/watch?v=2UV_Sibav-U

W podsumowaniach najlepszych płyt minionego roku, nie mogło zabraknąć miejsca dla nowej płyty Tomasza Makowieckiego. „Moizm” został doceniony przez dziennikarzy.

„Wypracowana, dopieszczona, powstawała przez kilka lat, bez pośpiechu. Z inspiracjami, wcale nieoczywistymi, sięgającymi muzyki francuskiej, z zaciekawieniem, wyczuwalnym, muzyką elektroniczną „Moizm” jest jednym z silnych kandydatów do polskiej płyty roku 2013” – tak o albumie Makowieckiego pisał na łamach GW Łukasz Kamiński.

„Moizm” przedstawia Makowieckiego w zupełnie nowym świetle – jako świadomego artystę, który przemawia własnym głosem i którego nie można ignorować. (…) Poza tym trzeba mieć naprawdę poukładane w głowie, by w czasach kiedy większość artystów inspiruje się zachodnimi nowościami w muzyce elektronicznej, sięgnąć tak głęboko do polskiej tradycji – Marcin Bieniek, T-Mobile Music.

„Moizm” – mimo retro sprzętu w roli głównej – to dla Tomka Makowieckiego milowy krok do przodu. Deklaracja niepodległości, radykalna rewolucja i jednocześnie mocny kandydat do tytułu polskiego albumu roku – Angelika Kucińska, Przekrój.

Makowiecki wciąga równie mocno singlowym, tanecznym „Holidays in Rome”, co 10-minutowym „Dzieckiem szczęścia”. (…) „Moizmem” Makowiecki otwiera nowe drzwi –Wojciech Przylipiak, Gazeta Prawna.

LINKI Z KONCERTOW W RADIACH/ Video/ VideoSesje

Koncert w Radiowej Czwórce: http://www.polskieradio.pl/10/494/Artykul/1015195,Koncert-Tomasza-Makowieckiego-w-Czworce

Koncert w Radiowej Trójce: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/974240,Tomek-Makowiecki-w-Trojce-Obejrzyj-wideo-z-koncertu

Live session w Zet Chili http://www.zetchilli.pl/Relaks/Wideo/ZET-Chilli-Live-Sessions-Tomasz-Makowiecki-Your-foreign-books

Holideys in Rome dla:

Uwolnij Muzykę:  http://www.youtube.com/watch?v=jxaydanJdRg

Balcony TV : http://www.youtube.com/watch?v=8wGoTq4s7oQ

Możliwość komentowania jest wyłączona.