Sukces spektaklu „Mayday” w Wałczu

W sobotę (16 lutego) graliśmy dla publiczności Centrum Kultury w Wałczu. „Mayday. Run For Your Wife” po raz kolejny przyciągnął komplet publiczności. Dziękujemy!

Mayday to niezwykle zabawna sztuka teatralna, okrzyknięta najlepszą współczesną komedią omyłek. Obok innych sztuk Ray’a Cooney’a brytyjskiego mistrza farsy, podbiła serca widzów Europy Zachodniej oraz Broadway’u. Od czasu polskiej prapremiery w 1992 roku była w repertuarze ponad dwudziestu polskich teatrów i dzięki swojemu inteligentnemu komizmowi nieustająco prowokuje teatralnych twórców do wciąż nowych inscenizacji. Dzięki znakomitemu połączeniu komizmu sytuacyjnego z komizmem językowym, absurdalnych zwrotów akcji z błyskotliwymi i ciętymi dialogami nieustannie cieszy się olbrzymim powodzeniem i rozśmiesza do łez szerokie kręgi publiczności, a niektóre jej wystawienia grane są już ponad tysiąc! razy.

Gdyński taksówkarz, bigamista, z podwójnym do tej pory, beztroskim życiem ulega wypadkowi i zbieg okoliczności ujawnia jego pokrętność i zawiłość sytuacji. Zaskakujące zdarzenia, trudne do rozwiązania, piętrzące się nowe historie wciągają w bieg przyjaciół, sąsiadów i osoby postronne. Następujące po sobie humorystyczne zdarzenia nie pozwalają odpocząć od śmiechu.

W Wałczu zagrali:

Jan Kowalski: Michał Cyran
Maria Kowalska: Karolina Żuk
Barbara Kowalska: Agata Mieniuk
Stanisław Ogrodnik: Jeremiasz Gzyl
Aspirant Żądło: Marcin Borchardt
Aspirant Pasikonik: Łukasz Czerwiński
Bobby: Paweł Góralski
Reporterka: Oksana Terefenko

PREMIERA 11 listopada 2011 r.

Scenariusz: Ray Cooney
Autor przekładu: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Asystenci reżysera: Magdalena Bochan – Jachimek, Sławomir Mandes
Scenografia: Anna Grabowska
Muzyka: Jan Szczurek

Dla widzów z Trójmiasta dobra wiadomość – „Mayday. Run For Your Wife” zagości na naszej scenie już w marcu! Tymczasem zobaczcie fotorelację z wyprawy do Wałcza.

Możliwość komentowania jest wyłączona.