Teatralne Lato w Centrum

Gramy dla Was przez całe LATO!

Zapraszamy na nasze najlepsze spektakle. Od 6 lipca gramy na trzech scenach. W repertuarze propozycje dla dzieci i dorosłych, w tym prapremiera spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka. Bilety już w sprzedaży.

DRODZY WIDZOWIE w tym roku proponujemy bezpłatny transport z Gdyńskiego Centrum Filmowego do Centrum Kultury w Gdyni. Transport będzie się odbywał w dni, kiedy gramy spektakle w Centrum Kultury w ramach Teatralnego Lata w Centrum. Rozkład jazdy: godz. 18:10 i 18:35, w niedzielę – 16:10 i 16:35. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja pod numerem: 721 210 375

Bezpłatny transport

  • PRAPREMIERA Zacznijmy jeszcze raz

Zacznijmy jeszcze raz, fot. Sebastian Mul (13)Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech.  Wszystko to odnajdziecie w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”) dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria: Tomasz Sapryk

Występują: Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk

Gramy:  12.07, godz. 20:00; 13.07, godz. 18:00 i 20:30; 14.07, godz. 19:00 PREMIERA; 3-5.08, godz. 16:00 i 19:00 oraz 6.08, godz. 17:00 i 19:30

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa * Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

  • MAYDAY. RUN FOR YOUR WIFE

Mayday. Run For Your WifeSpektakl dzięki spontaniczności i żywiołowej fantazji całego zespołu ogląda się z przyjemnością – Trójmiasto.pl

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu  -mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

Reż. Dariusz Majchrzak

Występują: Michał Cyran/Michał Zacharek, Justyna Kacprzycka, Agata Mieniuk/Agata Wianecka, Michał Malinowski, Marcin Borchardt/Paweł Klowan, Łukasz Czerwiński/Tomasz Madej, Paweł Góralski, Anna Podgórzak

Gramy:  6-8.07, godz. 19:00 

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 120 min z przerwą*Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

  • PSIUNIO

Tomasz Saptyk i Marta Kalmus-Jankowska "Psiunio"Koncert gry aktorskiej – Dziennik Bałtycki

Małżeństwo ze stażem, odchowanym synem i… ukochanym psem. Gdy ten niespodziewanie znika, w pozornie spokojne życie wkrada się ogrom frustracji i wzajemnych oskarżeń. Małżonkowie wyciągają dawne winy, kłamstewka i zdrady.

„Psiunio” to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Występują: Marta Kalmus-Jankowska, Piotr Jankowski i Tomasz Sapryk

Gramy:  15.07, godz. 19:00 i 16.07, godz. 17:00 

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 90 min * Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

  • RYBKI. HISTORIA GDYŃSKIEJ MIŁOŚCI

Rybki. Historia gdyńskiej miłościAktorzy Sceny 138 są największą wartością gdyńskiego spektaklu – Trójmiasto.pl

Spotkajmy się przy Rybkach – to zdanie, które każdy mieszkaniec Gdyni usłyszał chociaż raz w życiu. Czy wiecie skąd wzięły się owe Trzy Rybki na początku Bulwaru? Scena 138 zna odpowiedź na to pytanie!

Oglądając spektakl, przekonacie się, że słynne Rybki skrywają niesamowitą historię miłosną! Będzie muzycznie, tanecznie i magicznie! Poznacie przystojnego Rybaka Macieja, poszukującego żony i ryb, jego przezorną Matulę – wielbicielkę dziergania, elokwentnego Krzyśka – poszukiwacza bursztynu, atrakcyjne gdynianki na wydaniu oraz pewną zagubioną spacerowiczkę zza miedzy. Niech historia trzech kamiennych ryb na zawsze wam przypomina, że broszki i wisiorki nie są najważniejsze na świecie.

Reż. Tomasz Podsiadły

Występuje: Grupa Teatralna Scena 138

Preferencje wiekowe 5+

Gramy:  22.07, godz. 12:00 i 16:00; 23.07, godz. 12:00

Gdyńskiego Centrum Filmowego, Patio, czas trwania: 60 min *Bilety: 20 zł => BILETY 

  • NAPIS

Napis„Napis” to zabawny spektakl, dobrze poprowadzony i brawurowo zagrany – Gazeta Wyborcza

Nagroda Artystyczna Prezydenta Gdyni GALION GDYŃSKI 2015 dla Grzegorza Chrapkiewicza za kreację artystyczną oraz Andrzeja Śledzia za całokształt twórczości.

Do paryskiej kamienicy  wprowadza się młode małżeństwo Lebrun. Po kilku dniach w windzie pojawia się wulgarny napis uderzający w nowego lokatora. Oburzony Lebrun próbuje znaleźć autora obraźliwych słów. Prawie natychmiast burzy to idealny porządek dotychczasowej sąsiedzkiej egzystencji, a rzekoma integracja okazuje się tylko grą pozorów. Zza masek politycznej poprawności, tolerancyjnych i kulturalnych Paryżan wyłaniają się oblicza pustych, bezmyślnych i mściwych ignorantów.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Występują: Ewa Gierlińska/Marta Kalmus-Jankowska, Piotr Jankowski/Andrzej Śledź, Justyna Kacprzycka, Michał Zacharek, Aneta Gołębiewska/Monika Janeczek-Toporowska, Bartosz Wesołowski

Gramy:  28-29.08, godz. 19:00

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 60 min *Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

  • O CO BIEGA?

O co biega?Dynamiczna komedia omyłek, relaksująca i pełna dowcipu rozrywka – Gazeta Wyborcza

Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora.  I Ona – Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora – aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan. Nawet mało rozgarnięta acz wygadana służąca, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie uratować sytuacji.

„O co biega?” to czarna komedia omyłek, arcy zabawny tekst i prześmieszne sytuacje. Gwarantowana kapitalna zabawa w gwiazdorskiej obsadzie.

Reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Justyna Kacprzycka, Urszula Kowalska, Paweł Klowan, Ewa Błachnio, Michał Zacharek, Bartłomiej Sudak, Krystian Nehrebecki, Tomasz Madej, Bartosz Sołtysiak

Gramy:  10-11.08, godz. 19:00

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 90 min *Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

  • O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego

O miłości... absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha MłynarskiegoNa scenicznej drabince popkultury w Trójmieście gdyńskie Centrum Kultury umacnia swoją rangę – Dziennik Bałtycki

Żart sceniczny adresowany wyłącznie do widzów z dużym poczuciem humoru. Rzecz na 9 utworów, 8 śpiewających aktorów, trio jazzowe, Złotoustego, Deus ex Machina i… głos oświetleniowca.

Nikt tak jak Młynarski nie potrafił pisać o miłości. Zaledwie kilka zdań, garść słów i… absolutnie wszystko o najpiękniejszym z uczuć. Mistrz!

Reż. Krystian Nehrebecki

Występują: Agata Wianecka, Bartłomiej Sudak, Michał Zacharek, Weronika Nawieśniak, Mateusz Feliński, Kinga Stańko, Bartosz Stawiński, Agnieszka Tylutki, Mateusz Deskiewicz

Gramy:  12.08, godz. 19:00; 13.08, godz. 17:00

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 80 min *Bilety: 35 zł/30 zł => BILETY 

Możliwość komentowania jest wyłączona.