To jest blues – koncert pamięci Gary’ego Moore’a

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna i zespół bluesowy Free Men zapraszają na koncert symfoniczny „To jest blues”, który poświęcony będzie pamięci znanego bluesmana Gary’ego Moore’a.

23.06.2013, niedziela, godz. 17.00

Sala Koncertowa Portu Gdynia, 
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
bilety 30 zł KUP BILET

Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty Free Men, inspirowane twórczością Gary’ego Moore’a, zaaranżowane na zespół i orkiestrę symfoniczną. Za pulpitem dyrygenckim stanie Rafał Kłoczko.


Zespół Free Men powstał w 2010 roku. Pomimo niedługiego czasu istnienia zagrał już mnóstwo koncertów. Na swoim koncie ma wyróżnienie zdobyte w 2012 roku podczas festiwalu „Blues nad odrą” czy też koncert RG Studiu Radia Gdańsk. Zespół występuje w składzie: Piotr Brylowski, Paweł Krajewski, Paweł Wróblewski i Adam Gronuś.

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna to zespół o znacznie większym doświadczeniu. W swojej blisko 70. letniej historii zagrał ponad 1500 koncertów z najróżniejszym repertuarem. Powyższy projekt jest kolejnym, po zeszłorocznym bardzo ciepło przyjętym koncercie „Abba Symfonicznie”, w którym orkiestra wystąpi z zespołem rozrywkowym.

Bilety na koncert w cenie 30 zł są do nabycia: w kasie biletowej CKG (kontakt i rezerwacja 58 622 63 30 rezerwacja@ckgdynia.pl, na godzinę przed koncertem, w punktach stacjonarnych sieci Interticket, w dystrybucji internetowej:www.ckgdynia.pl www.interticket.pl oraz bezpośrednio u zespołu Free Men (693 336 260).

Mecenasami i patronami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Gmina Przechlewo, Centrum Kultury w Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Radio Pomost, portal trójmiasto.pl oraz portal fabrykazespolow.pl.

Możliwość komentowania jest wyłączona.