VI FESTIWAL RYTMU I OGNIA „FROG”

6-7 sierpnia 2011
Gdynia, Muszla Koncertowa

* Największy Festiwal Ogniowy w Polsce
* Międzynarodowe gwiazdy i publiczność
* Letnie noce z ogniem i muzyką etno

Po raz szósty w centrum Gdyni będziemy świadkami magicznego teatru ognia. W ubiegłym roku głosami internautów FROG zdobył nagrodę Skrzydła Trójmiasta nadaną w kategorii „Kultura w przestrzeni Trójmiasta”! Podczas VI edycji Festiwalu chcemy jeszcze bardziej otworzyć się na publiczność, która nie tylko będzie mogła podziwiać artystów sztuki ogniowej na scenie, ale także stworzymy jej możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez mistrzów fireshow z różnych zakątków świata. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, by okiełznać żywioł ognia oraz poznać sztukę tańca z nim związaną w najlepszym artystycznym wykonaniu.

Na scenie fireshow wystąpią między innymi:
· Antti Suniala – finlandzki artysta, absolwent szkół cyrkowych w Finlandii i Chinach. Jest jednym z najbardziej podziwianych, docenianych i wpływowych wirtuozów sztuki manipulacji płonącym kijem na świecie.
· Sirrion (laureaci konkursu fireshow FROG 2010) – krakowski Teatr Tancerzy Ognia.
· Fire Fingers (Iran) – solowy pokaz kobiety, która wykorzystuje oryginalne wyposażenie, by ukazać ogień w unikalny sposób, stworzyć tajemniczą przestrzeń poprzez taniec, teatr, żonglerkę, muzykę i kostiumy. Odbywający się w całkowitej ciemności spektakl ujawni istotne piękno ognia.
· Solstix (Niemcy/ USA/ Finlandia) – światowej klasy artyści łączący żonglerkę z ogniem. Ich pokazy wyróżnia precyzja wykonania, połączona z ruchem scenicznym i elementami akrobatyki. Cały występ przybiera formę teatralną, niejednokrotnie mistyczną.

Muzycznych inspiracji dostarczą:
· Majestic – ich muzyka to mieszanka pulsacyjnego reggae i żywiołowego ska z żywą sekcją dętą. Zespół istnieje od 2004 roku; od tamtego czasu zagrał ponad 300 koncertów w całej Polsce. Największym sukcesem zespołu jest wygrana na Ostróda Reggae Festiwal 2006. W 2007 roku wydali debiutancki album.

· L’ombelico del Mondo (laureaci konkursu bębniarksiego FROG 2010) – zespół pochodzi z Sochaczewa i zajmuje się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa liczy 27 osób.

Więcej szczegółów wkrótce.
www.frog-gdynia.pl

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.