Wystawa „Blisko Natury”

Linoryt Davidia, 2015W dniach 28.12.2015 – 10.01.2016 Centrum Kultury w Gdyni serdecznie zaprasza do InfoBoxu na wystawę linorytów autorstwa Marty Papierowskiej „Blisko Natury”.

Wystawa „Blisko Natury” jest zbiorem linorytów powstałych na przełomie 2009 a 2015 roku. Na cykl składają się prace nazwane przez autorkę ORGANICZNE, przedstawiają rośliny i zwierzęta widziane z bliska.

„Do moich prac wdziera się organiczność zwierzęca i roślinna. Interesuje mnie materia widziana pod mikroskopem, w przybliżeniu, przybiera wtedy kosmiczne formy, niesamowite kolory i soczystą świetlistość. Oddanie jej charakteru na płaskim papierze stanowi dla mnie wyzwanie. W linorycie interesuje mnie przede wszystkim kolor. W końcowym efekcie pracy żadna inna technika graficzna nie nadaje tak żywych, nasyconych barw odbitce. W naturze spotykam zaskakujące odcienie; kontrastujące ale jednak pasujące do siebie zestawienia kolorów. Ważna jest też forma- mniej lub bardziej czytelna, ale wciąż zawsze organiczna.”

Marta Papierowska – absolwentka malarstwa na gdańskim ASP. Zajmuje się głównie wielkoformatowym rysunkiem, malarstwem, linorytem i tradycyjną animacją. Laureatka konkursów graficznych, animacyjnych m.in. Jednominutówki 2010, Animation Now! 2011 oraz Europejskiego Konkursu Malarskiego „ Barwy Morza” 2012. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest współorganizatorką Spichlerza Sztuki Wejherowo.

Wstęp wolny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.