X-XII Mała Gdyńska Filharmonia

Mała Gdyńska FilharmoniaDrogie dzieci, rodzice i dziadkowie – zapraszamy na kolejną edycją Poranków muzycznych dla dzieci. W ostatnim kwartale roku spotykamy się:

  • 16.10.16, niedziela, godz. 12:00 

„Od dostojnego Bacha do tanecznego swingu”

Drogie dzieci, rodzice, dziadkowie za lasem, za rzeczką jest małe miasteczko, w którym mieszka wesoły puzon – Puzolo i jego paczka. Puzolo nosi kapelusz i jest cały blaszany. Mieszka w miasteczku Dęciakowie z wesołą paczką dętych, blaszanych instrumentów. Jego najlepsi przyjaciele to dwa zabawne puzony – Puzolulos i Puzolek oraz roześmiana tuba Tubolina. Czy jesteście ciekawi koncertu? Z takimi bohaterami drogie dzieci, czeka Was wiele muzycznych niespodzianek. Zapraszamy do Małej Gdyńskiej Filharmonii.

Wystąpią:
Adam Wiśniewski – puzon
Mariusz Stawski – puzon
Marek Sikora – puzon
Zenon Gileta – tuba

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 8 zł

  • 27.11.16, niedziela, godz. 12:00 KUP BILET – UWAGA miejsca nienumerowane!

„Big Band czyli jazzowe niespodzianki”

Tym razem zapraszamy Was, drogie dzieci, rodzice i dziadkowie, do krainy jazzu. Będzie to wspaniała okazja aby na żywo zobaczyć prawdziwy Big Band czyli duży zespół wykonujący muzykę jazzową. Przeniesiemy się w odległe lata trzydzieste i czterdzieste XX wieku do fantastycznej epoki swingu. Na scenie pojawi się wiele zaczarowanych instrumentów, takich jak trąbki, puzony, saksofony i kontrabasy. Będzie również perkusja i dostojny fortepian. W rolę dyrygenta wcieli się sam Adam Wenda – polski król saksofonu. Małych melomanów czeka prawdziwa jazzowa uczta.

Wystąpią:
Adam Wendt i Big Band Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 8 zł

  • 11.12.16, niedziela, godz. 12:00 KUP BILET – UWAGA miejsca nienumerowane!

„Świąteczna podróż z Mozartem w roli głównej”

Mała Gdyńska Filharmonia Drogie  dzieci, szanowni rodzice, dziadkowie czy to prawda, że wielkimi krokami nadchodzą już święta? A zatem w naszych domach pojawi się choinka i zapanuje świąteczny nastrój. Dziadek Mróz oszroni szyby śnieżnym puchem a pod choinką znajdziemy prezenty. Mała Gdyńska Filharmonia ma również mały podarunek dla was drogie dzieci. Świąteczny koncert z najpiękniejszą muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zapraszamy w podróż po zaśnieżonym Wiedniu. Zapewne spotkacie tam Św. Mikołaja.

Wystąpią:
Karolina Klawitter – sopran
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Amber String Quartet w składzie:
Marta Zagańczyk – I skrzypce
Aleksandra Kubala – II skrzypce
Sławomir Iwaniak – altówka
Magdalena Cisło – wiolonczela

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
Bilety: 8 zł

Możliwość komentowania jest wyłączona.