XI Gdynia Blues Festival

W tym roku XI edycja Gdynia Blues Festival!

Trójmiejskie święto fanów bluesa rozpocznie się w czwartek 5 czerwca w gdyńskim Blues Clubie. Na scenie pojawi się amerykańska gwiazda – Dorrey Lin Lyles.

W kolejnych dniach koncerty odbywać się będą na Skwerze Arki Gdynia. Każdego dnia wystąpi po 5 zespołów z Polski, Holandii, Węgier, USA, Białorusi, Dani, Szwecji i Włoch. Wśród zaproszonych wykonawców, m. in. Innes Sibun, Guitar Crusher i Sean Webster.

Plan koncertów XI Gdynia Blues Festival:

  • 5.06, czwartek, godz. 20

Dorrey Lin Lyles

Urodzona w 1970 roku. Początki muzykowania były związane z muzyką gospel. Współpracowała z zespołami tj. Gospel Gospel Caravan Johna Howarda, Tyscot Recording Artist Franklin „Bubby” Fann. Dorrey koncertuje również w Europie z Harlem Gospel Singers, Filadelfia Singers i The Best Of Gospel Singers. Dorrey miał okazję wystąpić z zespołem w Atenach, w Grecji w Half Note Jazz Club. W swojej solowej karierze łączy gatunek gospel z bluesem, soulem i jazzem. Dorrey wstępowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku u boku artystów tj. James Ingram, Oleta Adams, Peabo Bryson and Melissa Manchester.

Występowała również w musicalach BOYS FROM SYRACUSE, FOOTLOOSE,THE HOT MIKADO, HOW TO SAVE THE WORLD AND FIND TRUE LOVE IN 90 MINUTES, MAHALIA’S LIGHT. Jej motto życiowe to: „Życie jest piosenką,które warto śpiewać. To jest mój przywilej, aby świat usłyszał melodię mojego życia!”

Blues Club, ul. Portowa 9, Gdynia
*Bilety: 50 i 30 zł

  • 6.06, piątek, godz. 16

Tres Hombres
Midnight Travel
Unpolished Bluesband (Szwecja)
Burning Hearts
Innes Sibun (UK)

Skwer Arki Gdynia
*Wstęp wolny

  • 7.06, sobota, godz. 16

Jo & Lazy Fellow
Siergiej Kurek (Białoruś)
Wild Shooter Band (Włochy)
Jack Cannon Blues Band (Węgry)
Guitar Crusher (USA)

Skwer Arki Gdynia
*Wstęp wolny

  • 8.06, niedziela, godz. 16

Drive After
Open Blues
Tipsy Drivers
The Blues Overdrive (Dania)
Sean Webster (UK)

Skwer Arki Gdynia
*Wstęp wolny

Możliwość komentowania jest wyłączona.