XII Piknik Naukowy

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na XII Piknik Naukowy,zrealizowany w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Impreza odbędzie się 29 maja (w niedzielę) od godziny 10.00 – 18.00 na Skwerze Kościuszki, vis a vis Akwarium Morskiego. W dwóch namiotach, na ponad 50 stanowiskach swoje osiągnięcia zaprezentują placówki naukowo – badawcze z Trójmiasta.

Zainteresowani będą mieli okazję na miejscu pod okiem fachowców, specjalistów różnych dziedzin obserwować niewidzialny świat fauny i flory Bałtyku posłuchać „co w morzu piszczy?” dowiedzieć się czym oddychamy nad morzem, poznać genotyp kota, przytulić karalucha, udać się na bliskie spotkania z bezkręgowcami.

W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki na plaży w Orłowie w pobliżu klifu odbywać się będzie „Piknik geologiczny pod orłowskim klifem”. W programie – prezentacja okazów geologicznych (minerałów, skał i skamieniałości), wycieczka geologiczna po klifie, zawody w rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt w trójmieście. Piknik potrwa od 28 do 29 maja, w godzinach od 10.00 do 16.45.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.