„Zacznijmy jeszcze raz” – PREMIERA

Zacznijmy jeszcze razPodobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”) dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

Pamiętajcie – to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

12.07.17, środa, godz. 20:00 KUP BILET
13.07.17, czwartek, godz. 18:00 KUP BILET
13.07.17, czwartek, godz. 20:30 KUP BILET
14.07.17, piątek, godz. 19:00 PREMIERA KUP BILET

3.08.17, czwartek, godz. 19:00 KUP BILET
4.08.17, piątek, godz. 19:00 KUP BILET
5.08.17, sobota, godz. 19:00 KUP BILET
6.08.17, niedziela, godz. 17:00 KUP BILET

oraz na kupbilecik.plgcf.org.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
*Bilety: 35/30 zł

Obsada:
Aldona Jankowska
Tomasz Sapryk

PRAPREMIERA 14 lipca 2017 r.

Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Joanna Małecka-Nowosielska
Asystenka reżysera: Alicja Cembrzyńska
Autor monologu Karola: Marek Modzelewski
Wizualizacje: Sebastian Mul

Zacznijmy jeszcze raz, fot. Sebastian Mul (6)Aldona Jankowska – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie, znana z parodii m.in. D. Hojarskiej czy H. Gronkiewicz Waltz, roli Bożenki-Kotenieńku w serialu „Julia”, matki z filmu „Last Minute” P. Vegi. Jej mistrzynią jest Hanka Bielicka.

Zacznijmy jeszcze raz, fot. Sebastian Mul (1)Tomasz Sapryk – grający na scenach teatrów stołecznych: Narodowego, Syrena, Capitol. Gwiazda serialu „Ranczo” i „Ucho Prezesa”. Znany z filmów M. Koterskiego, W. Smarzowskiego. Sam szczególnie ceni sobie rolę w filmie „Sztuczki” A. Jakimowskiego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.