„Zacznijmy jeszcze raz” z Nagrodą Publiczności!

Nagroda publicznościTomasz Sapryk i Aldona Jankowska podbili serca publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii. – Jesteśmy dumni i szczerza zadowoleni, że z takim powodzeniem reprezentowaliśmy miasto Gdynia – mówi Sapryk, który wyreżyserował spektakl „Zacznijmy jeszcze raz”.

- Pojechaliśmy na katowicki Festiwal wiedząc, że jest tam wyrobiona publiczność i bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przyjęcie przez widownię przerosło jednak nasze oczekiwania. Kameralna sala wypełniona była po brzegi. Graliśmy z niesamowitą energią i wspaniałym odbiorem – wspomina Sapryk.

Aktor zaznacza, że w spektaklu prezentowanym w Katowicach zachowane zostały wszystkie trójmiejskie wątki, w tym te najbardziej charakterystyczny dla Gdyni. – Zawieźliśmy do Katowic mewy, które niosły nas na scenie. Te wszystkie problemy i skojarzenia są wszędzie chwytliwe, ale urok Gdyni jest dodatkowym atutem – zaznacza.

Komedia „Zacznijmy jeszcze raz” została specjalnie napisana dla Centrum Kultury w Gdyni przez Olę Wolf (autorkę między innymi tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”). – Ola pochodzi z Katowic. Okazuje się, że poczynione przez nią obserwacje ludzkiej natury ogląda się dobrze nie tylko w Trójmieście. Mam nadzieję, że doskonałe poczucie humoru rozwiało nieco katowicki smog – dodaje z uśmiechem Sapryk.

Zacznijmy jeszcze razNa festiwalu spektakl prezentowany był obok „Być jak Elizabeth Taylor” w reż. Jakuba Przebindowskiego, „Aktu równoległego” w reż. Tadeusza Łomnickiego czy „Pomocy domowej” w reż. Krystyna Jandy. Ten ostatni tytuł zdobył drugą nagrodę publiczności.

Od premiery w lipcu 2017 roku „Zacznijmy jeszcze raz” cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów, coraz częściej prezentowany jest również w innych polskich miastach. Co ważne – opinię podziela również krytyka. Dwoje brawurowo grających aktorów, niewielka scena, skromna scenografia i doskonały scenariusz. To jest prosty przepis na spektakl – perełkę (Kurier Gdyński) czy Widownia pokładała się ze śmiechu! To farsa napisana inteligentnie i z wyczuciem humoru (Dziennik Bałtycki) – to tylko wybrane opinie z popremierowych recenzji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.