Scena Letnia w Orłowie

Podobnie jak w zeszłym roku Centrum Kultury w Gdyni na okres wakacji przenosi się do Orłowa na Scenę Letnią.

Oprócz spektakli repertuarowych Centrum Kultury w Gdyni: „Mayday. Run For Your Wife”, „Hotel Palace”, „Król Lear po polsku”, które zostaną przeniesione i specjalnie zaadaptowane na potrzeby sceny letniej, zobaczymy między innymi premierowo „Kukłę” w reż. Jerzego Gruzy, „Kopciuszka” Sceny 138 w reż. Tomasza Podsiadłego, „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej” w reż. Tomasza Czarneckiego oraz występ kabaretu Neo-Nówka.

Scena Letnia w Gdyni Orłowie, plaża – wejście nr 17; dojazd od ulicy Świętopełka.

 

PROGRAM:

 • Spektakl „Kukła” PREMIERA

Zabawna historia kobiety zamożnej, zakochanej bez pamięci w dużo młodszym od siebie mężczyźnie, która broni się przed zauroczeniem, a jednocześnie chce wyglądać młodo i pięknie. Pozycję pani Prezes osiągnęła własną pracą i zapobiegliwością. Nie zawsze zgodnie z prawem. Wątki sensacyjne przeplatane ludzkimi wątpliwościami tworzą komediowy, niespodziewany bieg zdarzeń.

Reżyseria: Jerzy Gruza
Występują: Tatiana Sosna –Sarno i Grzegorz Sierzputowski

Gramy: 12 – 13.08, 16.08, 23.08 i 5-6.09 – godz. 19
Mała Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł
Spektakl dla widzów dorosłych Czytaj więcej

 • Spektakl „Mayday. Run For Your Wife”

Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz – człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.

Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Występują: Michał Cyran, Łukasz Czerwiński, Paweł Góralski, Jeremiasz Gzyl, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Oksana Terefenko, Piotr Srebrowski, Katarzyna Wojasińska, Michał Zacharek, Karolina Żuk

Gramy: 17.08 – godz. 18, 18.08 – godz. 17, 21-22.08 – godz. 19
Duża Scena, Czas trwania: 120 min z przerwą*Bilety: 40 zł/ 35 zł Czytaj więcej 

 • Spektakl „Król Lear po polsku”

Udany spektakl, którego nie powstydziłyby się także większe trójmiejskie sceny dramatyczne – Trójmiasto.pl

Wielki mistrz rodzimej rozrywki powraca w zaskakujący sposób – Gazeta Wyborcza

Główny bohater sztuki ma dość grania w reklamach papieru toaletowego, paraleków, piwa czy banków. Chce mu się „Leara” kreować. Chce mu się żyć sztuką i w sztuce. Dużo chce, za dużo. A „za dużo” trzeba zapłacić dużą cenę. Jak dużą? Każdy widz przekona się płacąc całkiem niedużą cenę za bilet.

Reżyseria: Krystian Nehrebecki
Występują: Izabella Olejnik, Andrzej Baranowski i inni

Gramy: 19-20.08, 31.08, 7.09 i 9.09 – godz. 19, 1.09 i 8.09 – godz. 17
Duża Scena, Czas trwania: 90 min z przerwą *Bilety: 40 zł/ 35 zł Czytaj więcej 

 • Spektakl „Hotel Palace”

W Polsce mówi się „Rejsem” natomiast we Francji cytatami z „Hotelu Palace”. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. W „Hotelu Palace” nikt nie czuje się biedny i niczego nie musi ukrywać! Być może to jedyna szansa by przeżyć to, o czym śnicie w swoich domach, a do czego wstydzicie się przyznać rodzinie…

Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Występują: Tina Popko, Anna Nowacka, Jeremiasz Gzyl, Krzysztof Kowalski, Michał Zacharek

Gramy: 11-13.09 – godz. 21
Mała Scena, Czas trwania: 80 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł
Spektakl dla widzów dorosłych Czytaj więcej

 • Spektakl „Pierwszy raz”

W tragikomicznym „Pierwszym razie” On i Ona być może się kochają. Wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Próbują do doskonałości doprowadzić wstępne okoliczności poprzedzające ich pierwsze erotyczne spełnienie. W ich rozmowach, które często przypominają zresztą równoległe monologi, brakuje jednak prawdziwego porozumienia.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Występują: studenci III roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

Gramy: 26 –28.08 – godz. 19
Duża Scena, Czas trwania: 60 min *Bilety: 30 zł/ 25 zł Czytaj więcej 

 • Spektakl „Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej” PREMIERA

Artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich – głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem. Spektakl jest próba zrozumienia fenomenu muzyki disco polo. W repertuarze piosenki Boysów, Shazzy, Akcentu, Toples…

Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Występują: absolwenci Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni

Gramy: 11 – 14.09 – godz. 19
Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 30 zł/ 25 zł Czytaj więcej

 • Spektakl „Księżyc we włosach”

Rzecz o miłości, zdradzie, tęsknocie, marzeniach, radości i nadziei… A to wszystko za sprawą Agnieszki Osieckiej – wspaniałej poetki, której związek z piosenką – jak mawiała – „miał być romansem obliczonym na studenckie wakacje, a okazał się małżeństwem na całe życie”. Mają jej teksty jakąś przedziwną moc, z którą utożsamiają się kolejne pokolenia Polaków i z którą każdy młody artysta powinien się spotkać jak najszybciej.

Reżyseria: Ewa Kaim
Występują: studenci III roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie

Gramy: 2-3.09 – godz. 19
Duża Scena, Czas trwania: 80 min *Bilety: 30 zł/ 25 zł Czytaj więcej 

 • Bajka „Kopciuszek” PREMIERA

Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne i charakterystyczne postaci, to tylko niektóre atuty przedstawienia. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych… Będzie to widowisko iście familijne, również interaktywne, angażujące publiczność w akcję baśni. Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec.

Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Występują: uczestnicy warsztatów Sceny 138

Gramy: 15.08 – godz. 17, 16.08 – godz. 11, 17 – godz. 10, 18.08 – godz. 12
Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 20 zł dziecko + dorosły, 20 zł (bilet normalny) Czytaj więcej

 • Bajka „Bajeczka na śniadanie”

Teatr Gargulec zaprasza na trzy bajki:

„Nowe przygody Smoka Wawelskiego” – Nie bójmy się – nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać, czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem. Czeka go pełna przygód podróż z Krakowa do Gdańska.
Gramy: 18 i 25.08 – godz. 10

„Sygnalizatorek Jacek” – Poprzez wesołą, anegdotyczną formę, w spektaklu przedstawiamy zagadnienia istotne, takie jak odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalamy wiedzę o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych.
Gramy: 24 i 31.08 – godz. 10

„Ratujmy las” – Piękne, bajeczne kostiumy – owady leśne i zwierzęta. Główna postać to odważny Pan Biedronka. Czy duda mu się ocalić las przed zagładą? Wszystko w rękach naszych młodych widzów.
Gramy: 30.08 – godz. 10

Mała Scena, Czas trwania: 40 min *Bilety: warunkiem wstępu jest wykupienie zestawu śniadaniowego w kawiarni Maska na terenie Sceny Letniej.

 • Kabaret Neo-Nówka

Najbardziej rozpoznawalny i popularny polski kabaret młodego pokolenia. Na gdyńskiej plaży wystąpi z nowym programem. Czy Wandzia może spotkać Trzech Króli, czy nasz Prezydent załatwi wizy do USA, jak radzi sobie współczesny teatr z komercją i czy sprawdzi się przepowiednia, że to Polacy uratują świat. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w programie „The SEJM”. Jeżeli widziałeś ten kabaret tylko w Internecie to znaczy, że nic nie widziałeś. Ten spektakl trzeba zobaczyć na żywo.

Gramy: 14.08 – godz. 19
Duża Scena, *Bilety: 60 zł Czytaj więcej 

 • Koncert „Nie odbierzesz mi radości”

Muzyczny monodram Belli Olejnik to podróż po światach nieuchwytnych, często niedotykalnych. Po światach marzeń, nadziei, kłamstw, zmyśleń, rozpaczy i bólu i wielkiej radości. Znakomita artystka scen polskich, filmu i telewizji zaprezentuje się w repertuarze Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, Edith Piaf i Jeremiego Przybory. Na scenie towarzyszył jej będzie Czesław Majewski -– wybitny pianista, kompozytor i aranżer muzyczny, osobowość Kabaretu Olgi Lipińskiej.

Gramy: 24.08 – godz. 19 i 25.08 – godz. 17
Duża Scena, Czas trwania: 70 min *Bilety: 40 zł/ 35 zł Czytaj więcej 

 • Koncert „Chopin na plaży”

Recital fortepianowy młodego gdyńskiego pianisty. Tomasz Zając w czerwcu 2012 ukończył naukę w Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Gdyni im. Z. Noskowskiego. Równocześnie kształcił się w Staatliche Hochschule Fur Musik Und Darstellende Kunst w Mannheim w Niemczech. Obecnie jest studentem II roku UMFC w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr. Konrada Skolarskiego.

Gramy: 4.09 – godz. 19
Duża Scena, *Bilety: 25 zł/ 20 zł

 • Koncert Muzyka Filmowa

W programie koncertu m. in. muzyka z seriali i filmów („Dom”, „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Ojciec Chrzestny”), dawne polskie piosenki kabaretowe, a także przeboje Ewy Demarczyk czy Hanki Ordonówny.

Wykonawca: Gdyńska Orkiestra Symfoniczna. Dyrygent: Rafał Kłoczko.

Gramy: 15.09 – godz. 16
Duża Scena, *Bilety: 25 zł/ 20 zł

Możliwość komentowania jest wyłączona.