Znakomity Witkacy

"W małym dworku"Wyprodukowany przez Centrum Kultury w Gdyni spektakl „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Tomasza Podsiadłego zdobył I miejsce na 29. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich.

Spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Scena 138 był jednym z najważniejszych pokazów Przeglądu. Zebrał bardzo pozytywne recenzje i uznanie jury.

Gdynianie świetnie wczuli się w klimat Witkacego i zaprezentowali nam prawdziwe widowisko.

Było to niesamowite wydarzenie, istna frajda (dla widzów i dla aktorów), prawdziwa radość teatru. Popis warsztatu, zdolności, rozwiązań artystycznych. Dość powiedzieć, że trudno wskazać jakikolwiek element, do którego można byłoby mieć zastrzeżenia. Tekst został podany z pełną świadomością, aktorzy wspaniale ze sobą dialogowali, tworzyli jeden sceniczny organizm. Operowali słowem w sposób naprawdę znakomity, jednocześnie fantastycznie czuli się w zaproponowanej przez siebie formie Nikodem Książek.

Kilka miesięcy wcześniej Scena 138 wróciła do Gdyni z wyróżnieniem za sprawność warsztatu aktorskiego w pracy zespołowej na 12. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2015.

W małym dworkuZapraszamy na ostatni tegoroczny pokaz spektaklu w Centrum Kultury w Gdyni. Gramy 28 października o godz. 19. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury, w CultureBoxie oraz www.ckgdynia.pl

„W małym dworku” – Anastazja Nibek powraca z zaświatów. To sen, jawa, a może zbiorowa halucynacja spowodowana współczesną chorobą cywilizacyjną? I jak na to niespodziewane entrée reagują mieszkańcy dworku w Kozłowicach – nerwowy mąż, dwóch skrajnie różnych kochanków denatki, dorastające córeczki z piekła rodem i zachowująca podejrzanie stoicki spokój kucharka? Co stanie się z ich „spokojnym życiem” po powrocie Anastazji? Jedno jest pewne, ta wizyta skończy się dla kogoś sześć stóp pod ziemią… „A taki miał być przyjemny nastrój po podwieczorku w małym, zacisznym, ukrytym w drzewach dworku…” Scena 138 składa hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorą na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat.

„W małym dworku” to historia o nas samych – intryguje, niekiedy uwiera. Warto przyjrzeć się jej bliżej, poszukać własnych interpretacji, przejrzeć się w tym zwierciadlemy3miasto.pl

Protokół przegląduRozdanie nagródRozdanie nagród

Możliwość komentowania jest wyłączona.