PROJEKTOR KINEMATOGRAFICZNY O ROZDZIELCZOŚCI 4K I WYSOKIEJ JASNOŚCI W KLUBIE FILMOWYM

29 października 2021 Wyłączono przez CKGdynia

Niezmiernie miło jest nam poinformować że w Gdyńskim Klubie Filmowym zakończona została instalacja i wdrożenie nowoczesnego projektora kina cyfrowego SONY SRX-R220 o rozdzielczości 4K (4096 x 2160 pikseli) w technologii CineAlta SXRD. Jest to, jak na razie, jedyna instalacja profesjonalnego projektora kina cyfrowego o tak dużej rozdzielczości na terenie trójmiasta, i czwarta w skali całego kraju!

http://www.sony.pl/biz/lang/pl/pl/product/dcinemaproj/srx-r220/

Wyposażenie Klubu Filmowego w Gdyni w ten nowoczesny sprzęt nie było by możliwe bez ogromnej pomocy Urzędu Miasta w Gdyni, oraz Centrum Kultury w Gdyni.

Cyfrowa projekcja 4K to niezwykle szczegółowy obraz o rozdzielczości czterokrotnie wyższej niż 2K, powszechnie stosowanej w kinach sieciowych. W porównaniu do tradycyjnej, elektromechanicznej, projekcji z taśmy filmowej 35mm, obraz z profesjonalnego projektora cyfrowego cechuje się lepszą ostrością na całej powierzchni ekranu, a także wysoką stabilnością. Cyfrowa kopia filmu nie ulega zużyciu, więc jej tysięczny pokaz będzie dokładnie tak samo perfekcyjny jak projekcja premierowa!

Wraz z wymianą systemu projekcji obrazu dokonano także modyfikacji i unowocześnienia w systemie odczytu dźwięku. Analogowy procesor Dolby CP-55 zastąpiony został nowoczesnym, całkowicie cyfrowym procesorem JSD-80d produkcji amerykańskiej firmy USL, Inc., umożliwiającym odczyt ścieżek dźwiękowych zarówno ze źródeł analogowych jak i serwera kina cyfrowego SONY LMT-200 w wielokanałowym standardzie 7.1

Cyfryzacja kina Klub Filmowy w Gdyni nie oznacza ograniczenia repertuaru wyłącznie do treści cyfrowej, wprost przeciwnie. Nowy projektor zainstalowany został obok klasycznego sprzętu projekcyjnego na taśmę filmową 35mm, a więc projekcje będą się odbywały zarówno z nośnika klasycznego, jak i z serwera danych LMT-200 w projektorze cyfrowym. Dla widza oznacza to poszerzenie oferty filmowej, krótsze terminy oczekiwania na nowości i większy komfort projekcji. Nie rezygnujemy z elektromechanicznej techniki wyświetlania filmów z taśmy filmowej 35mm, gdyż wiele tytułów będzie nadal się pojawiać na tym nośniku, jak i zachowane zbiory w magazynach kopii filmowych z ostatnich stu lat historii kina nieprędko zostaną poddane procesowi digitalizacji. W przyszłości projektor cyfrowy SONY SRX-R220 zostanie wyposażony w osprzęt do projekcji filmów trójwymiarowych, o ile tylko takie filmy znajdą się w ofercie dystrybutorów kina arthousowego.

Mamy nadzieję że nasza poszerzona oferta repertuarowa spotka się z uznaniem i zainteresowaniem szerokich kręgów kinomanów z całego trójmiasta.